Lodowisko Chwiałka

Obiekty sportowe
Chwiałka posiada pełnowymiarowe boisko do gry w hokeja na lodzie (1800 mkw.), wypożyczalnie łyżew oraz szatnie. Lodowisko spełnia standardy licencyjne Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Pierwszy etap prac przy obiekcie obejmował budowę zadaszenia płyty lodowiska. Ze względu na trudne warunki klimatyczne panujące w środku budynku (wilgoć oraz niskie temperatury) zaprojektowano konstrukcję z profili pełnościennych a nie kratowych. Audytoria wykonano w konstrukcji monolitycznej a wykonanie dodatkowej wentylacji zapobiega skraplaniu się wody na konstrukcjach stalowych.


Wymogi licencyjne Polskiego Związku Hokeja na Lodzie zobowiązały do zaprojektowania specjalnego oświetlenia. Wykonano także nowe szatnie oraz zaplecze biurowo-socjalne, które umożliwia organizację meczów ligowych na najwyższym poziomie.

W projekcie założono wykonanie nowych szatni, tak aby mogła z nich korzystać większa ilość klientów indywidualnych. Powiększenie to nastąpiło przez rozbudowę szatni istniejącej w kierunku północnym oraz wschodnim. Dodatkowo zaprojektowano zagospodarowanie terenu wokół hali lodowiska. Rozbudowa miała na celu zwiększenie komfortu użytkowania obiektu. Dzięki zadaszeniu okres eksploatacji lodowiska wydłuża się nawet do dziesięciu miesięcy w roku. Na co dzień otwarta jest wypożyczalnia łyżew.

Inwestor: Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji POSIR

Lokalizacja: ul. Chwiałkowskiego 34, 61-553 Poznań

Funkcja: Lodowisko

Zakres prac: Budowa zadaszenia płyty lodowiska, budowa trybun, szatni, zaplecza biurowego wraz z zagospodarowaniem terenu.

Powierzchnia: 3366 m2

Data realizacji: 2017

Ludzie projektu

Mikołaj Jankowski

Jan Krzysztof Nikisch

Natalia Kazubek

Zuzanna Smykowska

Monika Kamińska