Komenda Policji w Kaliszu

Obiekty użyteczności publicznej
Nowy gmach kaliskiej policji to budynek o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych. Funkcjonariusze mają tutaj do dyspozycji m.in. salę ćwiczeń taktyk i technik interwencyjnych, stację obsługi radiowozów oraz zautomatyzowaną strzelnicę. To największa komenda policji w Polsce.

Budynek Komendy Policji w Kaliszu stanął na 2-hektarowej działce przy ulicy Kordeckiego, na miejscu dawnego komisariatu policji i warsztatów samochodowych. Gmach ma ponad 10 tys.mkw.


W trzykondygnacyjnym budynku administracyjnym mieszczą się nowoczesne biura dla ponad pięciuset funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych, a także sale obsługi klientów.

Projekt Komendy uwzględniał również wybudowanie nowoczesnej, profesjonalnej strzelnicy, a także salę taktyk i technik interwencyjnych. Przed i po służbie pracownicy mogą skorzystać z szatni z węzłami sanitarnymi. Szkolenia i narady będą odbywać się w dużej sali konferencyjnej.

Poza budynkiem głównym zaprojektowano także nowoczesną stację napraw pojazdów, która będzie obsługiwała nie tylko radiowozy kaliskiej policji, ale także pojazdy sąsiednich jednostek.

Projektując tak ważny dla kaliskiej Policji budynek mieliśmy na uwadze przede wszystkim funkcjonalność i komfort pracujących w niej policjantów. Jest to wzorcowy projekt budynku Policji, który spełnia wszystkie współczesne standardy.

Łukasz Klekotko, Prezes Zarządu

Inwestor: Komenda Wojewódzka Policji w Kaliszu

Lokalizacja: Kalisz, ul. A. Kordeckiego

Funkcja: Budynek użyteczności publicznej

Powierzchnia: 10820 m2

Zakres prac: Pełnobrażnowy projekt budowlany i wykonawczy

Współpraca: Wanda Zierke

Ludzie projektu

Hubert Maciejewski

Monika Kamińska

Ilona Szarwińska