Pavilion Hotel

Konstrukcje
Niezwykły obiekt hotelowy położony w Nepalu w pobliżu miasta Pokhara. Specyfika projektu polegała na opracowaniu dokumentacji w Polsce, w oparciu o materiały przekazywane zdalnie przez inwestora oraz ustalenia dotyczące realizacji.

Na bazie sporządzonej dokumentacji inwestor z powodzeniem zrealizował założenie inwestycyjne poczynając od prefabrykacji elementów budynków na terenie Polski, poprzez transport na teren inwestycji, po scalenie elementów na placu budowy. Realizacja powstała w odległości ponad 5000 kilometrów od miejsca powstania projektu.


Lokalizacja, na której realizowano projekt dostarczyła projektantom wiele wyzwań. Dość spore nachylenie terenu w miejscu posadowienia budynków oraz ograniczenia logistyczne wynikające z faktu braku dróg utwardzonych musiały być uwzględniane przy każdej podejmowanej decyzji projektowej. Elementy konstrukcji zostały przewiezione transportem lotniczym i zostały tak zaprojektowane by z łatwością można je było „ręcznie” dostarczyć na miejsce budowy.

Biorąc pod uwagę powyższe, całość zaprojektowano w konstrukcji drewnianej, szkieletowej. Oprócz stosunkowo niewielkiego ciężaru drewnianych elementów konstrukcyjnych zdecydowano się na wybór drewna z uwagi na jego dużą odporność na trudne warunki klimatyczne panujące w miejscu inwestycji. W trudnych, górskich warunkach powstał obiekt o łącznej powierzchni przekraczającej 1400 mkw.

Praca przy tej inwestycji była dla naszego zespołu nie tylko wielkim wyzwaniem sprawdzającym nasze umiejętności, ale także niesamowitą przygodą. Uśmiecham się na samą myśl o tym, jak daleko udało nam się „zawędrować” z naszym projektem.

Łukasz Klekotko, Prezes Zarządu

Inwestor: The Pavilions Hotels & Resorts

www.pavilionshotels.com

Lokalizacja: Pokhara, Nepal

Zakres: Projekt wykonawczy

Funkcja: Hotelowa

Powierzchnia: 1400 m2

Data realizacji: 2013

Ludzie projektu

Łukasz Klekotko

Rafał Kotlarz

Natalia Kazubek

Hubert Maciejewski