HOMAG

Obiekty biurowe
HOMAG Polska to firma z ponad 60-letnią historią i doświadczeniem w produkcji najlepszej klasy maszyn, urządzeń i systemów do obróbki drewna. Od początku swojej działalności HOMAG wdraża w ramach branży nowatorskie pomysły oraz nowoczesne technologie. To firma, dla której wartości takie jak partnerstwo, innowacyjność i ukierunkowane na cel leżą u podstawy ich działalności.

Głównym założeniem realizacji była rozbudowa budynku biurowego oraz hali produkcyjnej. Prace obejmowały między innymi zmiany powierzchni zabudowy i kubatury budynku biurowego z częścią socjalną.


Wprowadzono także zmiany funkcjonalne wynikające ze zwiększenia planowanego zatrudnienia i zwiększenia powierzchni zabudowy, zmiany w konstrukcji budynku, zmiany w instalacjach budynek, a także zaimplementowano rozwiązania dostosowujące obiekt oraz jego otoczenia do aktualnych wymagań przepisów pożarowych.

Największym wyzwaniem, z którym zmierzył się nasz zespół podczas nadzoru rozbudowy opisywanej inwestycji, było połączenie istniejącego już i działającego obiektu z nowym budynkiem.

Dzięki sprawnej komunikacji oraz dużemu zaangażowaniu wszystkich stron prace budowlane postępowały w szybkim tempie i zakończyły się dużym sukcesem.  To jedna ze współprac, które do dzisiaj wspominam i czuję ogromną satysfakcję z wykonanej pracy.

Honorata Jankowska, Inspektor nadzoru

Inwestor: Homag Machinery Środa Sp. z o.o.

Lokalizacja: Prądzyńskiego 24, Środa Wlkp.

Funkcja: Budynek biurowy oraz hala produkcyjna

Projekt: Biuro usług projektowych S.C

Generalne wykonawstwo: Budimex

Zakres prac: Pełnobranżowy nadzór nad realizacją budowy

Powierzchnia użytkowa: 1.883,89 m2

Ludzie projektu

Rafał Kotlarz

Honorata Jankowska