Galeria Miejska Arsenał zostanie przebudowana!

Autor: Julia Kasprzak DEMIURG

Główną funkcją Galerii Miejskiej Arsenał  jest przestrzeń wystawiennicza, która ma stanowić eleganckie, neutralne tło dla prezentowanych w galerii dzieł sztuki i mieć możliwość szybkiej zmiany, reorganizacji, przekształcenia, stąd we wnętrzu znaleźć można łatwo zastępowalne przedścianki.

Inwestor od początku znał dokładnie swoje potrzeby. Naszą rolą było wychodzenie z najlepszymi według nas rozwiązaniami i pomysłami dotyczącymi zarówno wnętrz, jak i nowego układu funkcjonalnego, który w większym stopniu odpowiada potrzebom użytkowników galerii. Przeprojektowano klatkę schodową, która teraz mieści się w centralnej części budynku. Winda została wymieniona na większą i nowszą, co stanowi duże ułatwienie dla osób z niepełnosprawnością, a do budynku będzie można wejść prosto z płyty rynku. Część galeryjna, klubu i restauracji pozostanie w dotychczasowym miejscu.  Tak samo księgarnia z kawiarnią, przeznaczone na prelekcje, wykłady czy warsztaty.

Arsenał był efektem konkursu na zabudowę śródrynkową poznańskiego rynku i jest odzwierciedleniem pomysłu na zabudowę modernistyczną tamtych czasów. To modernistyczna architektura w zabytkowej tkance. Nasza przebudowa nie miała za zadanie zupełnie jej zmienić, tylko dostosować budynek z lat 60. do współczesnych potrzeb i odświeżyć obiekt, który od momentu powstania był poddawany tylko lokalnym remontom. Forma budynku się zasadniczo nie zmieniła, a nadbudowa, w której umieszony został cały system instalacyjny, jest na tyle nieinwazyjna, że nie wyróżnia się znacząco od modernistycznej bryły Arsenału. – Elżbieta Morisson-Borys, Architektka DEMIURG

Wizualizacje: Cocoon | DEMIURG

Piszą o nas:

  1. Gazeta Wyborcza Poznań
  2. Epoznan.pl
  3. Poznań nasze miasto

Galeria