DEMIURG to...

Jesteśmy ambitnym zespołem specjalistów, połączonych pasją tworzenia, nie bojącym się wyzwań i ze światowymi aspiracjami. Wierzymy, że kluczem do efektywnej realizacji każdej inwestycji jest zaufanie, dialog i wspólne szukanie  optymalnych technicznie i cenowo rozwiązań. Wspieramy inwestorów pragnących przekształcić swoje marzenia i plany w rzeczywistość, zapewniając pełną obsługę całego procesu inwestycyjnego od wczesnej fazy koncepcyjnej po oddanie obiektu do użytku. Robimy to uczciwie, rzetelnie, z pełnym zaangażowaniem, dbając o dobrą atmosferę i konstruktywną współpracę, bo wierzymy w pomysły naszych klientów i cieszymy z ich sukcesów.

DEMIURGowy Zarząd

Mikołaj, Bartosz i Natalia wspólnie tworzą Zarząd DEMIURGA. Wspólna biznesowa przygoda Mikołaja i Bartosza rozpoczęła się w 2004 roku i dała początek firmie DEMIURG. Z początku specjalnością firmy był zakres nadzorów inwestorskich oraz obsługi kosztorysowej. Z czasem nastąpiła naturalna ewolucja – Mikołaj i Bartosz analizując wymagania inwestorów oraz dostrzegając dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku zdecydowali się poszerzyć ofertę o profesjonalny i kompleksowy zakres projektowy. Z czasem ruch ten okazał się „strzałem w dziesiątkę”. Firma szybko urosła, osiągając zatrudnienie na poziomie ponad 50 osób. Obecnie biuro projektowe tworzą zarówno architekci, konstruktorzy, projektanci, instalatorzy jak i kierownicy projektu, którzy koordynują prace wszystkich branż, a Natalia stoi na czele całego biura projektowego, jako Wiceprezes. Aby DEMIURG mógł zaoferować pełny wachlarz usług z zakresu procesu inwestycyjnego, brakującym czynnikiem było generalne wykonawstwo. Dlatego też w 2011 roku podjęto strategiczną decyzję i utworzony został dział wykonawczy, którym bezpośrednio kieruje Bartosz. 

Dział projektowy

Biuro projektowe DEMIURG tworzy dział architektury, dział konstrukcji oraz dział koordynacji projektów. Dział architektury to interdyscyplinarny zespół kilkunastu osób o różnych doświadczeniach oraz podejściu do projektowania. Łączy ich olbrzymia pasja do architektury, którą zawsze postrzegają jako formę balansu pomiędzy artyzmem, możliwościami technologicznymi, a funkcjonalnością. Dział konstrukcji z kolei to grupa ludzi, których oprócz pasji łączy zorientowanie na rozwiązywanie problemów oraz ambicja podejmowania coraz śmielszych inżynierskich wyzwań. Najlepiej odnajdują się w trudnych, nietypowych projektach, które wymagają nieszablonowego podejścia. To one są dla nich inspiracją, a zarazem motywacją do nieustannego rozwoju. Nad pogodzeniem oczekiwań wszystkich stron inwestycji pracuje dział koordynacji. Tworzy go kilka ambitnych osób, które czasem muszą wcielać się w rolę organizatora i managera, czasem mediatora pomiędzy inwestorem, konserwatorem i wykonawcą, a innym razem składają dokumentacją projektową, którą należy dowieźć na czas do inwestora.

Dział wykonawczy

Dział wykonawczy tworzą kierownicy kontraktów, kierownicy budów, robót, a także inżynierowie i inżynierki, którzy większość czasu spędzają na budowach, które prowadzą. Zespół tworzy też drużyna „od zadań specjalnych”, która pracuje bezpośrednio przy budowach. W biurze natomiast stacjonuje dział kosztorysowy oraz przetargowy. W każdą budowę wszyscy angażują się w pełni, dbając zarówno o jej płynny przebieg, jak i zdumiewający efekt końcowy. Działem wykonawczym kieruje Bartosz, dla którego najważniejsza zasada to „przede wszystkim człowiek”. Od wielu lat, dzięki przestrzeganiu zasad i poszanowaniu wartości, dział wykonawczy wypracował sobie renomę solidnego i rzetelnego partnera. Dzięki dużej wiedzy, doświadczeniu i zaangażowaniu odnajdują się bez problemu w skomplikowanych procesach inwestycyjnych, równocześnie dbając o zabezpieczenie potrzeb inwestora i sprawny przebieg współpracy. 

DEMIURGowa baza

Przestrzeń, w której pracujemy, zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy zupełnie sami. Dzięki temu mamy pewność, że każde z pomieszczeń spełnia nasze oczekiwania i potrzeby. Za projekt wnętrz odpowiadają z kolei architekci z zaprzyjaźnionego biura mode:lina. 
Foto: Patryk Lewiński | mode:lina

Celebrujemy wspólne chwile

Ludzie są dla nas najważniejsi, dlatego często organizujemy spotkania z pracownikami, inwestorami czy podwykonawcami. Wierzymy, ze dobre relacje pomiędzy ludźmi oznaczają bardziej efektywną współpracę i lepszy efekt końcowy 🙂 

Robimy razem dobre rzeczy

#DEMIURGteam potrafi się jednoczyć! Co roku bierzemy udział w działaniach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tworzymy świąteczną zbiórkę dla schroniska dla psów i kotów, a ostatnio zorganizowaliśmy własną licytację charytatywną, która wsparła ciężko chore dzieci. Nieustannie pomagamy też ofiarom wojny w Ukrainie. Wierzymy, że dobro wraca 

Wspieramy #girlspower

Branża architektoniczna oraz budowlana uznawane są zwykle za „męskie”, a znane kobiety na wysokich stanowiskach można wyliczyć na palcach jednej ręki. W DEMIURGu zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na umiejętności, wykształcenie i predyspozycje. Zarówno w Zarządzie, jak i w poszczególnych zespołach dbamy o wyrównanie parytetu płci. Wierzymy, że jest to najkorzystniejsza sytuacja dla wszystkich – uzupełniamy się naszymi charakterami, umiejętnościami, wiedzą czy różnymi punktami widzenia na te same tematy. To daje nam możliwość dobrej i sprawnej współpracy.