Otusz Naturalnie

Obiekty mieszkaniowe
Otusz Naturalnie to projekt deweloperski w formule design & build & sell, która zakłada budowę zamkniętego osiedla mieszkaniowego w niewielkiej wsi Otusz położonej w powiecie poznańskim. Odległość jaka dzieli Otusz z Poznaniem to niespełna 25 km, dlatego domy powstały przede wszystkim z myślą o osobach, które chcą odetchnąć na przedmieściach od miejskiego zgiełku.

Prace zespołu obejmują projekt i budowę 16 domów parterowych, które stworzą spokojne, ciche osiedle o podmiejskim charakterze. Całość będzie wtapiać się w krajobraz wiejski z zachowaniem nowoczesnej formy odpowiadającej na najbardziej wymagające potrzeby przyszłych mieszkańców.


Przyjęto dwa typy domów, których cechą wspólną jest naturalny materiał elewacji jakim jest drewno i cegła. Nawiązują one do sąsiedztwa i okolicy w jakiej znajdują się obiekty. Otoczenie natury sprawia, że domy idealnie wpasowują się w wiejski krajobraz. Pomimo regularnego kształtu działek wprowadzona została lekko kręta, falista wewnętrzna uliczka, która zapewnia dojazd do wszystkich domów. Swoją formą nawiązuje do naturalnego kształtu strumyka, co wpisuje się w całość zamierzenia.

Typy domów różnią się od siebie bryłą i nieco innym układem funkcjonalnym. Pierwszy z nich oparty jest na planie litery L, gdzie uzyskaliśmy możliwość osłonięcia tarasu. Z każdego okna widać zieleń otaczającą dom. W przypadku obiektu zaprojektowanego na planie litery I, przestrzeń pozostała w pełni otwarta.

Oprócz tarasu z ogrodem, każdy z domów posiada wiatę garażową z miejscami na dwa auta. Przestrzeń w obiektach, została zaprojektowana w taki sposób, aby połączyć praktyczne potrzeby rodzinne z  funkcjonalnością i naturalnym klimatem wsi.

Całość zamierzenia oparta jest na koncepcji slow life. Architektom zależało na tym, aby od początku czuć kontekst i bliskość natury. Spokój, harmonia, wytchnienie – to główne składowe, które towarzyszyły zespołowi przy projekcie. Od dłuższego czasu obserwujemy trend odpływu mieszkańców dużych miast na tereny podmiejskie czy wiejskie. Są to miejsca, gdzie nietrudno o azyl w otoczeniu natury i chwilę wytchnienia po ciężkim dniu w pracy w dużym mieście. Z taką właśnie myślą, powstała inwestycja Otusz Naturalnie.

Domy powstają w koncepcji design & build & sell, dlatego przyszli mieszkańcy mają możliwość pełnej personalizacji wnętrz oraz zastosowanych rozwiązań technicznych. Na życzenie użytkowników jesteśmy w stanie zamontować m.in. panele fotowoltaiczne oraz zastosować systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, aby w pełni zminimalizować koszty utrzymania. Stylistyka wnętrz stworzona przez nas oparta jest na połączeniu tradycyjnych, naturalnych materiałów ze światłem, przestrzennością i poczuciem, że każdy element, kolor, faktura mają tu swoje właściwe miejsce. Czas tutaj zwalnia, zanika…

Chcieliśmy stworzyć osiedle, które będzie wyróżniało się swoją formą i pomysłem. Dookoła widzimy domy, które są kopiami kolejnych i kolejnych inwestycji, powstają z nich małe metropolie. Zespół DEMIURG postawił na coś zupełnie nowego – osiedle w otoczeniu wsi i natury, które łączy jednocześnie cechy nowoczesności, przytulności i sielankowości. Oprócz pięknej architektury, każdy dom będzie posiadał przestronny ogród, który jeszcze bardziej zbliży nas do natury. Otusz Naturalnie to jest zupełnie nowa jakość.

Marlena Szlachetka, Kierownik projektu

Jednym z głównych wyróżników Osiedla w Otuszu jest z pewnością to, że każdy z domów jest parterowy. Staje się przez to dostępnym obiektem dla wszystkich użytkowników, bez wyjątku. Salon i kuchnia są pomieszczeniami otwartymi, łącznie z sufitem, który posiada widoczną drewnianą konstrukcję dachu. Otwartość dotyczy również samych działek, które nie są ogrodzone.

Po więcej szczegółów wejdź na stronę https://otusznaturalnie.pl/

Inwestor: DEMIURG

Lokalizacja: Otusz k. Poznania

Funkcja: Mieszkalna

Zakres prac: Projekt pełnobranżowy, generalne wykonawstwo

Powierzchnia: 24000 m2

Strona inwestycji: https://otusznaturalnie.pl/

Ludzie projektu

Bartosz Kaczmarek

Natalia Kazubek

Marlena Szlachetka

Patrycja Krzykawska

Adrianna Hechmann

Hubert Maciejewski

Rafał Sól

Marcin Gatniejewski

Paweł Brzykcy