Nowe wnętrza nawiązują do tradycji oraz historii kina, a każda z sal zachowuje swój indywidualny charakter. Przestrzeń jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W okresie letnim na kinowym tarasie odbywają się również pod gołym niebem seanse silent cinema z wykorzystaniem słuchawek. Wejście do kina zdobi replika neonu zaprojektowanego przez Ryszarda Kulma w latach 60. XX wieku, który wisiał w tym miejscu do lat 90. Wykonała ją ta sama pracownia neonowa Piotra Heinze, która stworzyła pierwowzór.
Obiekt znajduje się w ścisłej zabudowie śródmiejskiej w podwórku, prowadzi do niego brama o szerokości 2 m. Pod względem logistycznym prace remontowe były bardzo utrudnione i dzięki współpracy z „Inwestycje Wielkopolskie” udało się wykorzystać dodatkowy teren przyległy dla dostaw materiałów. Z uwagi na to, że obiekt znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej konieczne było spełnienie szeregu wymagań postawionych przez architektów oraz Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Wyzwaniem wykonawczym było zapewnienie wymaganej akustyki budynku. Sale kinowe znajdują się w kamienicy, która sąsiaduje również z lokalami mieszkaniowymi. – Rafał Kotlarz, Kierownik projektu