DEMIURG zrealizuje przebudowę pustostanu przy ulicy Wieniawskiego

Autor: Karolina Kosińska DEMIURG

Ponad 6 lat temu Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk kupił willę od Urzędu Miasta Poznania w celu zaadaptowania jej na potrzeby własne. Ze względu na stan w jakim znajdował się budynek, konieczne było pozyskanie odpowiednio dużych funduszy umożliwiających przeprowadzenie kompleksowych prac remontowych.

Po kilku latach starań ICHB PAN zdobył wymagane środki i w listopadzie zeszłego roku ruszył przetarg na przebudowę budynku w formule zaprojektuj i wybuduj. Inwestor bardzo starannie podszedł do weryfikacji doświadczenia uczestników postępowania przetargowego. Zamawiającemu szczególnie zależało na tym, aby wykonawca posiadał bogate doświadczenie w prowadzeniu przebudów obiektów zabytkowych i był wyspecjalizowany w formule zaprojektuj i wybuduj. Przetarg wygrała poznańska firma DEMIURG, która realizowała m.in. przebudowę Dziecińca pod Słońcem przy Drodze Dębińskiej, a aktualnie prowadzi prace nad Galerią Miejską Arsenał na Starym Rynku.

Zlokalizowany w centrum Poznania budynek stał do tej pory pusty i nieużytkowany. Zgodnie z planem Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN obiekt ma odzyskać dawny blask i zyskać zupełnie nową funkcję. Zostanie w nim ulokowane Centrum Innowacyjności i Edukacji Społecznej Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN obejmujące laboratoria oraz sale wykładowe i edukacyjne przeznaczone zarówno dla naukowców, jak i społeczności miasta Poznania.

Przed nami spore wyzwanie, które z wielką chęcią podejmujemy. Piękny zabytkowy obiekt w centrum Poznania stanie się nowoczesnym Centrum Innowacyjności i Edukacji Społecznej Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN. Po ostatniej realizacji Dziecińca pod Słońcem w Poznaniu w formule zaprojektuj i wybuduj, jestem przekonany, że sprostamy oczekiwaniom Inwestora oraz przyszłych Użytkowników obiektu. DEMIURG posiada bardzo duże doświadczenie, które nasz zespół potrafi świetnie wykorzystać. – Radosław Piechnik, Kierownik kontraktu DEMIURG

Piszą o nas:

1. WhiteMAD
2. Epoznan