Targowisko Świt

Przestrzeń publiczna
Targowisko to przestrzeń o powierzchni około 3 tysięcy mkw. Obszar zyskał nową nawierzchnię, a w ramach inwestycji powstały nowe, prefabrykowane wcześniej pawilony handlowe oraz stragany.

Inwestycja została zaplanowana w modelu dwóch etapów tak, aby sprzedawcy nie musieli zawieszać swojej działalności. Po zakończeniu inwestycji bezpieczeństwo użytkowników będzie dodatkowo zabezpieczone nowoczesnym systemem monitoringowym.


By dotrzymać krótki termin realizacji stragany oraz pawilony wykonano z prefabrykatów z wykorzystaniem wytrzymałej konstrukcji stalowej.

Ta inwestycja jest mi wyjątkowo bliska. Mieszkam na Grunwaldzie, tutaj zlokalizowana jest też nasza firma. Wielokrotnie odwiedzałem targowisko na Świcie. Cieszę się, że to nasza firma zajęła się jego kompleksowym remontem.

Mikołaj Jankowski, Prezes Zarządu

W pełni wymieniona została zniszczona nawierzchnia. Powstały również nowe pawilony handlowe – dziewięć o powierzchni 15 mkw. i siedem o pow. 30 mkw. Wybudowano także nowe stragany – 20 modułów czterostanowiskowych i 7 modułów dwustanowiskowych.

Inwestor: TARGOWISKA Sp. z o.o.

Lokalizacja: Poznań, ul. Świt/Grochowska/Jutrzenki

Funkcja: Użyteczności publicznej, Rynek

Zakres prac: Generalne wykonawstwo

Data realizacji: 2018

Ludzie projektu

Mikołaj Jankowski

Bartosz Kaczmarek

Rafał Kotlarz

Marek Skibiński