Sala sportowa na Ochocie

Nazwa: Sala na warszawskiej Ochocie
Inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa
Projektant: DEMIURG
Powierzchnia: 2500 m2
Data realizacji: 2016
Ludzie projektu: Inga Rolek, Hubert Maciejewski, Rafał Murat, Monika Kamińska

Sala sportowa na Ochocie

Hala sportowa przy XXI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja to obiekt, na który warszawiacy czekali bardzo długo. Zlokalizowana w zabytkowym, przedwojennym budynku szkoła, potrzebowała nowoczesnej sali gimnastycznej, odpowiedniej do lekcji wychowania fizycznego oraz sportowych zajęć pozalekcyjnych.

Projekt oparliśmy na pierwotnej idei płynnej, dynamicznej formy, którą uzyskaliśmy za pomocą konstrukcji stalowej pokrytej płytami z blachy tytanowo – cynkowej. Zaprojektowaliśmy dodatkowo podziemny łącznik hali sportowej ze szkołą, a także przestronną klatkę schodową, z której od środka widać wygięty dach budynku. Powierzchnia użytkowa wynosi ponad 2000 mkw.

Nowoczesny obiekt zaprojektowaliśmy z poszanowaniem środowiska oraz wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań. W projekcie uwzględniliśmy obecny na działce starodrzew. Dodatkowo, budynek będzie energooszczędny, a do jego ogrzania zostaną wykorzystane nowoczesne, proekologiczne i ekonomiczne pompy ciepła. Uczniowie będą mogli korzystać z pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, boisk do siatkówki i koszykówki oraz sali fitness. Hala sportowa będzie wyposażona w funkcjonalną infrastrukturę: szatnie z prysznicami, toalety i pomieszczenia dla nauczycieli oraz trenerów.

Projekt budynku powstał w całości w nowoczesnej technologii BIM, czyli modelowania informacji o budynku. Stworzono kompleksowy, precyzyjny model obiektu oraz wszystkich instalacji, aby ułatwić proces projektowania i wykonawstwa. – Inga Rolek, Główna Architektka

Galeria

Ludzie projektu

Inga Rolek

Hubert Maciejewski

Rafał Murat

Monika Kamińska