Szkoła w Bydgoszczy

Projektant: DEMIURG
Generalny wykonawca: P.W. „Ebud”-Przemysłówka Sp. z o.o
Ludzie projektu: Wojciech Wobszal
Data realizacji: 2015- 2017

Szkoła w Bydgoszczy

Szkoła Podstawowa w Bydgoszczy w nowej odsłonie. Przygotowany przez nas projekt wielobranżowy obejmował zarówno przebudowę wnętrz, jak i zagospodarowanie terenu wraz z halą sportową.

Budynek podzielony jest na dwie części wedle pełnionych odpowiednio funkcji: szkoły podstawowej i przedszkola. W obiekcie znalazły się dwie windy: towarowa i osobowa.  W wydzielonej części, za grubą szybą, mieszczą się gabinety pielęgniarki, logopedy, pedagoga, psychologa i stomatologa. Jest też świetlica, dwie pracownie komputerowe i liczne pracownie dedykowane poszczególnym przedmiotom.

Zajęcia sportowe będą się odbywały w potężnej hali, w której znajdują się pełnowymiarowe boiska do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej oraz dwa place zabaw dla najmłodszych. Przedstawienia, koncerty i pokazy natomiast będą mogły odbywać się w szkolnej auli na 200 miejsc, ze sceną, nagłośnieniem i profesjonalną reżyserką.

Obiekt ma powyżej 10 000 m2 powierzchni użytkowej.  Był to jeden z pierwszych tak dużych obiektów w ówczesnym momencie rozwoju naszej firmy.

Budynek spełnia standardy zapewniające niskie zapotrzebowanie na energię. W projekcie znalazły się rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi,  jak chociażby zbiorniki na szarą wodę wykorzystującą wodę deszczową do użytku w toaletach oraz gruntowy wymiennik ciepła wspomagający wentylację mechaniczną, którą zastosowano na całości obiektu. – Wojciech Wobszal, Kierownik projektu

Galeria

Ludzie projektu

Wojciech Wobszal