W zakres prac przy inwestycji wchodziło wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wielobranżowego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz generalne wykonawstwo, a także z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Założone prace obejmowały przebudowę i remont zabytkowych budynków, budowę nowego budynku gospodarczego, zagospodarowanie i rewaloryzację terenu. Jest to jeden z nielicznych obiektów w Poznaniu, w którym funkcjonuje specjalny system dla osób niewidomych.
Kompleks dostosowaliśmy tak, aby był w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zlikwidowaliśmy szereg barier: wyposażyliśmy obiekt w schodołaz oraz platformę, zlikwidowaliśmy progi drzwiowe, przeprojektowaliśmy toalety. Wykonaliśmy także plac zabaw, który będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych i jednocześnie w pełni bezpieczny dla najmłodszych użytkowników. – Natalia Krzymińska, Kierownik projektu
Zabytkowa przestrzeń ogrodu jordanowskiego jest zagospodarowana tak, aby był on atrakcyjnym miejscem spacerów, wypoczynku, a przede wszystkim przestrzenią do prowadzenia plenerowej działalności kulturalnej. W ramach prac zinwentaryzowaliśmy ponad 800 drzew.
Na terenie ogrodu wykonaliśmy alejki parkowe i całkowicie nowe ogrodzenie całego terenu. Przeprowadziliśmy także remont fontanny, boiska do siatkówki plażowej, renowację kortów tenisowych oraz stworzyliśmy dwa place zabaw – w tym jeden dla dzieci niepełnosprawnych. Ciekawym elementem, który poddano pracy konserwatorskiej są poidła parkowe. Rzeźbę fontanny poddaliśmy renowacji, natomiast w brodziku fontanny wykonaliśmy płytę żelbetową, izolację oraz odtworzyliśmy ułożenie pierwotnej kostki kamiennej.