Concordia Taste

Nazwa: Concordia Taste
Inwestor: Pro Design
Projektant: Wierszyłłowski i Projektanci
Autor projektu budowlanego i wykonawczego: DEMIURG
Generalny wykonawca: DEMIURG
Ludzie projektu: Bartosz Kaczmarek, Mikołaj Jankowski, Rafał Kotlarz, Radosław Piechnik, Jan Krzysztof Nikish, Marek Skibiński
Data realizacji: 2018

Concordia Taste

Ta realizacja była dla nas dużym wyzwaniem, ponieważ równocześnie z projektem Concordii Taste realizowano budowę sąsiadującego z budynkiem biurowca Bałtyk. Inwestorowi zależało na tym, aby w jednym czasie ukończyć obie te realizacje. Zakres wykonanych prac obejmował sprawne wykonawstwo oraz przygotowanie dokumentacji projektowej na podstawie projektu wnętrza pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Zajęliśmy się także pozyskaniem pozwolenia na rozpoczęcie prac od Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków i decyzji o pozwoleniu na budowę.

Na placu budowy pracowało ponad 50 osób. Prace odbywały się w różnych systemach zmianowych i trwały nieprzerwanie przez całą dobę. Nie udałoby się to bez znaczącego zaangażowania Inwestora, elastyczności w planowaniu imprez i dużej wyrozumiałości użytkowników oraz gości – praca na czynnym obiekcie to jak operacja na żywym organizmie.

Od lat z poszanowaniem dla zabytków, realizujemy oczekiwania inwestorów. Tak było także w tym przypadku, dlatego wszystkie działania konsultowaliśmy z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, który przy Concordia Taste okazał wielką otwartość i chęć współpracy. – Bartosz Kaczmarek, Prokurent

Układ pomieszczeń został dostosowany do projektu wnętrz architektów z pracowni Wierszyłłowski i Projektanci. Nie obyło się bez wyburzania ścian. Wykonano zaplecze techniczne i sanitarne, a także całkowicie wykończono część przeznaczoną na restaurację. Prace prowadzono na parterze i w piwnicy. Konieczne okazało się połączenie schodami parteru z placem „Przystań” za pomocą konstrukcji stalowej usytuowanej na zewnątrz budynku i wkomponowanie jej w zabytkową elewację w jak najmniej ingerujący sposób.

Galeria

Ludzie projektu

Bartosz Kaczmarek

Mikołaj Jankowski

Rafał Kotlarz

Radosław Piechnik

Jan Krzysztof Nikisch

Marek Skibiński