DMO OFFICE 139

Nazwa: DMO OFFICE 139
Inwestor: DEMIURG
Lokalizacja: ul. Dmowskiego 139, Poznań
Projektant: DEMIURG
Generalny wykonawca: DEMIURG
Data: 2022
Ludzie projektu: Inga Rolek, Hubert Maciejewski, Paweł Brzykcy, Natalia Kazubek, Bartosz Kaczmarek, Marek Król, Emilia Pakulska-Nabereźna, Natalia Krzymińska, Justyna Chojnacka, Armand Ulatowski 

DMO OFFICE 139

W dzisiejszych czasach jedną z najtrudniejszych rzeczy, a zarazem najbardziej pożądanych aspektów jest pozytywnie się wyróżnić. Wybraliśmy ciekawe miejsce, blisko centrum, jednocześnie bez uciążliwych korków i strefy płatnego parkowania. Z ogromnym sercem, zabytkowy budynek wkomponowaliśmy w nowoczesną architekturę. Tak powstał projekt DMO OFFICE 139.

Przejeżdżając ulicą Dmowskiego w Poznaniu, już od kilku miesięcy można było zauważyć, że powstanie tam nowa inwestycja. Realizujemy tam swój nowy koncept, a mianowicie biura butikowe. Są to nowoczesne i designerskie przestrzenie do pracy, w pewnej odległości od centrum miasta, dbające o prywatność użytkownika i spokój podczas pracy. Już dwa tego typu obiekty powstały na poznańskim Górczynie.

Koncepcja na budynek została wyłoniona w ramach wewnętrznego konkursu architektonicznego, który został zorganizowany w biurze projektowym. W koncepcji, obiekt podzielono na trzy odrębne bryły. Stara część, która znajduje się w ewidencji zabytków, została doprowadzona do uproszczonej białej formy, która prócz pierwotnych proporcji oraz detali, nie dominuje w całym zamierzeniu. Do niej dostawiono drugą bryłę o podobnej wielkości i rytmie okien, którą w całości obudowano żółtymi żyletkami. Ta bryła stanowi niejaki bufor. Częściowo czerpie z historycznej zabudowy, ale dodaje też nowoczesny i widoczny element. Z tyłu natomiast ustawiono ostatnią, wyższą bryłę w całości w żółtym kolorze. Jest ona jak ekran, na tle którego, inne elementy są bardziej widoczne. Mimo tak nasyconej barwy, nie dominuje ona w całym projekcie, ponieważ jest ukryta za białymi elementami.

Galeria

Ludzie projektu

Inga Rolek

Hubert Maciejewski

Paweł Brzykcy

Natalia Kazubek

Bartosz Kaczmarek

Marek Król

Emilia Pakulska-Nabereźna

Natalia Łęczowska

Justyna Chojnacka

Armand Ulatowski

Mateusz Gołańczyk

Marta Jaracz-Plucińska