BARANOVE

Nazwa: BARANOVE
Inwestor: DEMIURG
Lokalizacja: ul. Słoneczna, Baranowo
Projektant: DEMIURG
Generalny wykonawca: DEMIURG
Data: 2022
Ludzie projektu: Bartosz Kaczmarek, Natalia Kazubek, Marlena Szlachetka, Paweł Brzykcy, Emilia Pakulska-Nabereźna
Wizualizacje: Piotr Szymański COCOON

BARANOVE

Szukając lokalizacji domu czy mieszkania trudno jest wybrać tę najbardziej dogodną, a każda z nich ma swoje plusy i minusy. Najczęściej brane pod uwagę czynniki to odległość od centrum miasta, bliskość zieleni, natury, a także cisza, spokój i przyjazne sąsiedztwo. Czasem ich połączenie wydaje się być niemożliwe. Realizując inwestycję BARANOVE postanowiliśmy sprostać wszystkim powyższym oczekiwaniom i postawiliśmy na luksusową enklawę kilkaset metrów od Jeziora Kierskiego jednocześnie w odległości 20 minut od centrum Poznania. Zależało nam na tym, aby mieszkańcy mieli komfort życia w zielonej okolicy połączony z bliskością miasta i jego udogodnień.

Prosta modernistyczna bryła

Istniejąca forma kostki gwarantuje maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej budynku przy jednoczesnym rozbudowaniu jej o prywatną przestrzeń na dachu. Może być ona indywidualnie adaptowana przez użytkownika – może przyjąć formę tarasu czy ogrodu zimowego. Przewidziano również możliwość montażu instalacji fotowoltaicznej. Klasyczna forma wymagała wykorzystania klasycznych materiałów, które zastosowaliśmy w nowoczesnym wydaniu. Surowe powierzchnie materiałów wykończeniowych zostały przełamane naturalnym drewnem i jasną kolorystyką wkomponowującą się w bogatą szatę soczystej zieleni.

 

Twój prywatny ogród na dachu

Ogrody na dachach stają się coraz bardziej popularne – teraz również w przypadku domów jednorodzinnych. Po pierwsze są świetną alternatywą dla tradycyjnej zieleni – tworzą pewnego rodzaju barierę dla miejskich zanieczyszczeń, produkują tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, a także zmniejszają efekt wyspy ciepła w miastach. Po drugie – tworzą dodatkową przestrzeń, którą można zagospodarować według indywidualnych potrzeb.

Zielona enklawa

BARANOVE to propozycja dla najbardziej wymagających. Mimo intensywnej zabudowy, na etapie projektowym zadbano o zapewnienie prywatności każdemu z użytkowników wprowadzając liczne przesłony ażurowe w strefach tarasów. Okna zostały zlokalizowane tak, aby każda strefa sprzyjała poczuciu prywatności i intymności. Pomiędzy domami wkomponowano zieleń tak, aby towarzyszyła na co dzień mieszkańcom osiedla.

Galeria

Ludzie projektu

Bartosz Kaczmarek

Natalia Kazubek

Marlena Szlachetka

Paweł Brzykcy

Emilia Pakulska-Nabereźna