SWPS Warszawa

Inwestor: SWPS
Lokalizacja: Chodakowska 19/31, Warszawa
Generalny wykonawca: DEMIURG
Projekt: PUiA Marek Solnica
Powierzchnia: ponad 6000 m2
Data realizacji: 2021
Ludzie projektu: Marek Skibiński, Emilia Pakulska-Nabereźna, Kamil Skibiński
Fotograf: Sebastian Deptuła

SWPS Warszawa

Główna siedziba Uniwersytetu SWPS mieści się na warszawskiej Pradze Południe- artystycznej, modnej, zielonej dzielnicy Warszawy. Dawniej w budynku znajdowały się  Zakłady Wytwórcze Aparatury Rozdzielczej. Dziś wnętrza służą akademickiej społeczności SWPS. Po gruntownych pracach remontowych przestrzeń jest bardziej komfortowa, a sale dydaktyczne stały się nowoczesne i dostosowane do potrzeb ich użytkowników.

Prace obejmowały remont sal dydaktycznych i aul, które stały się bardziej funkcjonalne i komfortowe. Nowe ścianki mobilne w największych pomieszczeniach umożliwiają ich podział na mniejsze sale, a dzięki akustycznym właściwościom użytych materiałów, prowadzenie zajęć w obu z nich nie sprawia problemu.

Komfort zapewniają także nowe drzwi do sal i łazienek – wymieniono ich ponad 170 sztuk. W części pomieszczeń odkryta została konstrukcja sufitów – tak, aby zachować bardziej industrialny klimat. Wymieniliśmy również instalacje elektryczne, teletechniczne, wentylacyjne i klimatyzacyjne, zwiększające jakość użytkowania obiektu dla społeczności akademickiej.

W budynku przeprowadzono także generalny remont ponad 20 łazienek. Zostały one dostosowane do obecnie obowiązujących przepisów, dzięki czemu są one w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością. Zabezpieczyliśmy również konstrukcję stalową, przeprowadziliśmy prace instalacyjne oraz dostosowaliśmy pomieszczenia do warunków przeciwpożarowych.

Pomimo bardzo krótkiego terminu i jednocześnie dużego zakresu prac (ponad 6000 mkw), udało nam się wykonać wszystkie prace remontowe i instalacyjne. Zarówno Inwestorowi, jak i nam bardzo zależało, aby zdążyć przed rozpoczęciem roku akademickiego – tak, aby studenci mogli wrócić do nowoczesnej i komfortowej przestrzeni. Dzięki świetnemu zespołowi, który brał udział w pracach remontowych, teraz możemy być dumni z efektu końcowego. – Marek Skibiński, Kierownik projektu 

Galeria

Ludzie projektu

Marek Skibiński

Emilia Pakulska-Nabereźna

Kamil Skibiński