Żeromskiego

Inwestor: VINCI Immobilier
Lokalizacja: ul. Żeromskiego 13/15, Poznań
Projektant: DEMIURG
Generalny wykonawca: WEGNER
Powierzchnia całkowita: 12911,1 m2
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 6070,88 m2
Ludzie projektu: Inga Rolek, Magda Jarczykowska, Wojciech Błażejczak, Hubert Maciejewski, Kami Rutkowski, Kamil Senger, Rafał Sól, Marta Jaracz-Plucińska, Ilona Szarwińska, Joanna Gracz-Lehmann
Data realizacji: 2022

Żeromskiego

Jeżyce to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Poznania, a sama ulica Żeromskiego to doskonała lokalizacja dla wszystkich tych, którzy nie chcą tracić czasu na jazdę samochodem po mieście, za to cenią sobie bliskość najważniejszych punktów Poznania. 10 minut pieszo do Ogrodu Botanicznego, 15 do Parku Sołackiego i tylko 5 minut rowerem na Rynek Jeżycki oraz oferta kulturalno- rozrywkowa na wyciągnięcie ręki to tylko niektóre z atutów lokalizacji obiektu.

Inwestycja przy ul. Żeromskiego położona jest na wzniesieniu, w otoczeniu terenów zielonych. Duże przeszklenia i brak wysokiej zabudowy w sąsiedztwie znacząco podwyższają komfort mieszkania, i sprawia że, mieszkania posiadają niesamowity widok na panoramę całego Poznania.

Naszym głównym założeniem autorskim w projekcie było nadać bryle budynku lekkości. Zostało to osiągnięte poprzez wyraźne wydzielenie we froncie trzech ryzalitów, wykończonych płytkami klinkierowymi w jasnym beżowym kolorze kontrastującymi z ciemniejszym kolorem bryły obiektu.

Materiał wykończeniowy ryzalitów stanowi nawiązanie do kontekstu otoczenia – w szczególności budynku liceum zlokalizowanego w sąsiedztwie. Ryzality ożywiliśmy układem smukłych okien rozrzuconych nieregularnie na elewacji. Dodatkową grę światła uzyskano poprzez osadzenie okien w ramkach wysuniętych przed jej front.

Jako motyw przewodni obiektu wybrano perforowaną blachę w kolorze białym – pojawia się ona m.in. w portalu wejściowym czy wykończeniu wejść do windy. Dodatkowym atutem tego materiału jest możliwość podświetlenia go, co nadaje dodatkowej lekkości i nieoczywistości. Kolor biały pojawia się również w pochwytach balustrad, małej architekturze, oświetleniu – tak, aby całe otoczenie i wnętrze obiektu stanowiło spójną kolorystycznie oraz materiałowo całość. – Magda Jarczykowska, Zastępca Głównej Architektki 

Galeria

Ludzie projektu

Inga Rolek

Magda Jarczykowska

Wojciech Błażejczak

Hubert Maciejewski

Rafał Sól

Marta Jaracz-Plucińska

Joanna Gracz-Lehmann

Kamil Rutkowski

Kamil Senger

Ilona Szarwińska